W tym poradniku dowiesz się jak samodzielnie w prosty sposób dobrać parametry swojego kotła w taki sposób by ekogroszek spalał się do końca, aby nie powstawały spieki. Przeczytaj cały poradnik, a jeśli będzie trzeba to jeszcze raz, a z ustawieniami swojego pieca poradzisz sobie sam i unikniesz wizyty fachowca. PAMIĘTAJ – Nawet najlepszy na rynku kocioł na ekogroszek precyzyjnie. Chodzi mi o czas podawania podajnika i co ile sekund mam 12s.
Mój problem polega na tym że bardzo dużo. Nastawy sterownika dla kotla z podajnikiem. Jak ustawić piec na ekogroszek?
Miejsce, w którym zostanie umieszczony kocioł, powinno znajdować się w centralnej części wszystkich pomieszczeń do ogrzewania. Z uwagi na własny komfort najlepiej, jeśli będzie to piwnica lub parter. Sprawdź także ten artykuł o piecu na ekogroszek z podajnikiem. Moc nadmuchu i właściwe ustawienie dmuchawy. Prawidłowe nastawy pieca z podajnikiem uwzględniają też trzeci parametr, którym jest moc nadmuchu.
Ustawienie dmuchawy będzie miało wpływ na wydajność spalania ekogroszku. Podstawową zaletą podajników jest to, iż trzymają one ciepło nawet przez kilka dni – w przypadku dobrej jakości kotłów załadunek odbywa się raz. Niżej znajdziesz dokładniejszy opis czemu służy każdy z tych elementów i jak się z tym obchodzić.
Ilość paliwa na ruszcie. Minimalna sensowna ilość paliwa na ruszcie to warstwa o grubości przynajmniej dwóch-trzech kawałków. Chodzi o to, by po kwadransie nie wypaliła się gdzieś dziura, którą przez ruszt będzie uciekać lewe powietrze.
Test palenia pelletu w kotle z podajnikiem. Próba zakończona totalną klapą. Jako że jestem początkującym w tych sprawach nie wiem jak go ustawić, żeby wszystko grało.
Już próbowałem różnych kombinacji alpejskich z tym że piecem. Decyduje zatem, że jak się kiedyś rozszczelni (za kilka lat – pamiętając o poprzednim, który wytrzymał lata), to wówczas następnym kotłem będzie podajnik. Wszystko to sprawia, że obecnie powinniśmy zakupić kocioł na ekogroszek z podajnikiem, dzięki któremu oszczędzamy przede wszystkim czas i energię potrzebną do załadowania kotła. Generalnie rezygnuje z myśli o wygodnym spalaniu i żyje dalej. Kocioł zasypowy – kocioł podajnikowy – rusza przeróbka.
Ale czy tak musi być? Podajnik może być tłokowy lub ślimakowy. Powietrze wtórne w kotle DS powinno być podawane w miejsce, gdzie spalany jest węgiel - palnik - zwykle z tyłu rusztu. Ponadto w DS ważne są: ruchomy ruszt - to nic innego jak wajcha przy kotle, której użycie czyści ruszt z popiołu. Ta funkcja umożliwia ciągłe palenie bez wygaszania kotła i jest pozycją obowiązkową, bowiem to.
Zanim je zastosujesz skonsultuj się z fachowcem uprawnionym do tego typu modyfikacji. Z drugiej strony zbyt duży nadmuch może zwiększyć zużycie paliwa. Niestety, ale w tym wypadku ciepło ucieka prosto do komina dymowego. Inną konsekwencją źle ustawionej mocy nadmuchu może być powstawanie spieków.
Jak widać ten parametr nie może być ustawiony na za duży lub za mały poziom.
Komentarze
Prześlij komentarz